Професионални дебиУ аргентинској Примери Дивисион за Индепендиенте у доби од 15 година 35 дана
ПоложајНападач
Тренер / менторРицардо Боцхини
Рецардо Боцхини
Записи (главни)• Постао је најмлађи фудбалер 5. јула 2003. године који је дебитовао у аргентинској Примери Дивисион у доби од 15 година и 35 дана.
• Агуеро је постигао 6 голова у ФИФА-ином светском купу за 2007. годину и освојио „Златну чизму“ на турниру. Освојио је чак и „Златну лопту“ за најбољег играча турнира.
• У сезони 2010-11, играјући за Атлетицо Мадрид, постигао је први хет-трик у каријери против Мајорке.
• Играјући за клуб Премиер лиге Манцхестер Цити Постигао је 105 голова у 152 наступа, имао је највиши омјер голова у минути у историји Премиер Леагуе такмичења од његовог оснивања 1992. године, у просеку по један гол на 109 минута.
• Заједнички је рекордер као већина постигнутих голова на једном мечу Премијер лиге, чак и најбржи у томе, пет голова за 23 минута и 34 секунде меча.
• Највећи је голгетер Јужне Америке у историји Премијер лиге.
• 2015. године, Цопа Америца у Сан Хуану против Боливије, постигао је свој први међународни хет-трик у победи од 5: 0.
Прекретница у каријери• Када је 2007. године постао најбољи стрелац и најбољи играч турнира ФИФА У-20 Светски куп.
ХобиСлушање музике Цумбиа
КонтроверзеУ својој каријери у Атлетицо-у постигао је победоносни гол против Рецреативо де Хуелва 14. октобра 2006. године користећи руке, што му је био други погодак за клуб.
Омиљене ствари
Омиљена хранаАргентински роштиљ
Девојке, породица и још много тога
Брачно стањеРазведен 2012. након четири године заједно са Гианинном Марадона.

• Да ли Сергио Агуеро пије алкохол?: Да
  • Надимак Сергио је Кун, који је приказан на његовој кошуљи, дали су његови прародитељи из Сергиовог омиљеног ТВ програма Кум-Кум.
  • Леонела Мессија описао је као брата у својој аутобиографији „Борн то Рисе“.

Сергио Агуеро са Леонелом Месијем

• Агуеро има тетоважу на унутрашњој страни десне руке уписану у Тенгвар.
  • Агуеро се сматра једним од најбољих нападача на свету. У својој фудбалској каријери постигао је више од 200 голова.
  • Помогао је Аргентини да освоји златну медаљу у олимпијском Пекингу 2008. против Бразила са 3: 0, у којој је Агеро постигао два гола.
  • Он је најмлађи играч који је дебитовао у фудбалу са 15 година и 35 дана, оборивши рекорд који је претходно држао Диего Марадона.
  • Нагодио се са Гианнином Марадона (ћерком Диега Марадоне) 2009. Међутим, Пар се раздвојио 2012. Имају сина Бењамина.
  • После 44 године, голом Агуера, Манцхестер Цити је освојио своју прву титулу првака у 2011. години.